גודל גופן
חסימת הבהובים
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
 • S-עבור לתוכן העמוד
 • 1-עמוד הבית
 • 2-כל המודעות
 • 3-אודות
 • 4-צור קשר
הצהרת נגישות
ביטול נגישות

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

לא אישרת את חשבונך

שלחנו לך מייל אישור חשבון אך לא אישרת אותנו. נא אשר, ונסה שנית.

 
 
 
חפש בפורטל העסקים

איך לפתוח סטודיו לקעקועים בישראל?

טרנד הקעקועים הפך למעין מיינסטרים. הקמת עסק לקעקועים אינה כרוכה בממון רב באופן יחסי, אולם כדי להיות מקעקע מוּכר הצובר עוד ועוד לקוחות לא די בהון התחלתי ובמוטיבציה גבוהה

 

 • תוכן העניינים:
מחפש עסק לקנייה או להשקעה?

הירשם עכשיו לסוכן המציאות שימצא עבורך את העסק המושלם חינם!

מאפיינים כלליים וסקירה של תרבות הקעקועים

קעקוע הוא בעצם ציור גוף המוכנס לצמיתות אל מתחת לעור באמצעות מחט. השיטה לכך היא עתיקה, ועל פי נתונים המתפרסמים ברחבי האינטרנט יש עדויות כי נמצאו מומיות במצרים העתיקה ועליהן כתובות קעקע. ביפן, בתחילת המאה השלישית לפנה"ס, נתפסו הקעקועים כסמלי סטטוס למעמד חברתי רם. עם השנים, ובהשפעת השכנה ממערב, הלוא היא סין, התהפכו היוצרות, עד שבשלב מסוים החלו להשתמש בקעקועים כאמצעי ענישה לפושעים שביצעו את הפשעים החמורים ביותר. אדם מקועקע הוחרם על ידי משפחתו וחי בנידוי בשוליה של החברה.

למרות שאופנת הקעקועים נשארה כסממן של תרבות שוליים, החל מהמאה ה-17 היא זכתה למעשה לעדנה מחודשת. בסוף המאה ה-19 החלה מסורת של ביצוע קעקועים גם לבני האצולה. החל בכך יורש העצר האנגלי שבשנת 1862 ביקר בארץ ישראל וחקק את סמל הצלב על זרועו.

סיבות רבות ומגֻוונות גורמות לאנשים לעבור תהליך של קעקוע. הגורמים הנפוצים ביותר המוּכרים לנו בישראל: מעין הצהרה על ייחודיות; קעקועים שנועדו הנצחה; קישוט – טרנד אופנתי; סיבות דתיות והתחזקות באמונה. במגזרים מסוימים הכאב הכרוך בתהליך הקעקוע לעיתים נתפס כאמצעי להפגנת גבריות או אומץ.

כתובת הקעקע tattoo , זו מילה שמקורה בטהיטי שבפולינזיה.

בישראל של שנת 2020 טרנד הקעקועים הפך למעין מיינסטרים. בני נוער הולכים עם הוריהם ליצור קעקוע משותף, וזוגות נשבעים אמונים באמצעות קעקוע של טבעת משותפת למשל. כל קעקוע המעטר את הגוף הוא ייחודי לכם. ועם זאת, בענף הקעקועים ישנה קטגוריה שלמה של קעקועים הנחשבים למיוחדים ומקוריים. יש אף סוגים שונים של קעקועים אשר התפתחו במהלך השנים ואשר הושפעו מרוח התקופה, מהתרבות המקומית וממאפייניה הייחודיים. להלן כמה סגנונות עיקריים בתחום הקעקועים:

קעקועי אולד סקול (Make America Great Again) – מדובר על סגנון קעקועים אשר התפתח בניו יורק בראשית עידן הקעקועים של העת המודרנית. לדוגמה: סמלים הקשורים לצי האמריקאי, לבבות, עוגנים, נשרים, פגיונות וכן ורדים עם כיתוב מסוים בתוכם.

קעקועי ניו סקול – קעקועי הניו סקול מזכירים מאוד את סגנון הקעקועים של האולד סקול, למעט כמה הבדלים משמעותיים. בסגנון זה הקעקועים סוריאליסטיים יותר, בעלי צבעים בוהקים מאוד וכן רקע שנעשה בן שימוש נרחב במגוון של צבעים. 

קעקועים גאומטריים – קעקועים אלו עוסקים בגאומטריה. בקעקועים גאומטריים נעשה שימוש בעקרונות מתמטיים עתיקים, כמו חתך הזהב, ואלו משתלבים עם חוקי פרספקטיבה וסימטריה שונים היוצרים מנדלות וכולי. 

קעקוע טרייבל (שבטי) – מדובר על סגנון קעקועים שבטיים המסמלים את השבט, בדרך כלל הם בצבע שחור ובכל מיני צורות מופשטות. זהו אחד מסוגי הקעקועים הנפוצים והפופולריים ביותר.

סגנונות קעקועים
סגנונות קעקועים צילום: Image by StockSnap from Pixabay

קעקוע יפני (אוריינטלי) – קעקועים אלו מאפיינים אלמנטים דתיים. סגנון זה מתאר אלמנטים מהטבע, כמו בעלי חיים למיניהם (לרבות דגי Koi יפניים), סמוראים, פריחת הדובדבן וכן הלאה. סוג זה של קעקועים מאפיין את אנשי "היאקוזה", ארגון הפשיעה היפני. לאנשי יאקוזה רבים יש כתובת קעקע, ונפוצות גם כתובות המכסות את כל הגוף. קעקועים המכסים את כל הגוף, הנקראים אירזומי, נעשים בשיטה המסורתית, שבה מכניסים את הדיו אל מתחת לעור תוך כדי שימוש בכלים פשוטים ובמחטים העשויות חזרן או פלדה. תהליך זה הוא איטי וכואב יותר מתהליך הקעקוע המקובל במערב, וגודל כתובת הקעקע מעיד על מחויבותו של האדם.

תהליך ביצוע הקעקוע

תחילה מציירים את הסקיצה על העור, או לחלופין משתמשים בדף עותק מודפס. רק לאחר מכן משתמשים במכונת הקעקועים. הקעקוע מתבצע על ידי החדרת פיגמנטים של צבע לשכבת הדרמיס מתחת לעור (השכבה האמצעית, אחרי האפידרמיס) באמצעות מחטים חד-פעמיות. קעקוע סטנדרטי מחולק לשני שלבים: תחילה יוצרים את קו המתאר בעזרת קבוצת מחטים מקובצות (שלוש עד חמש מחטים), תלוי בעובי הקו בידי האומן המקעקע. השלב השני הוא הצביעה (ההצללה) לקעקועים קטנים או בינוניים, בדרך כלל ארבע עד אחת-עשרה מחטים ברצף.

היקף ההשקעה הכספית והספקים

כדי לפתוח סטודיו לקעקועים בישראל אין צורך בכסף רב, אך ההכנות בטרם פתיחת העסק, ההכשרות המקצועיות כסטז'רים בסטודיו שונים על מנת לרכוש את הניסיון – כל אלה דורשים מהאומן זמן רב. זה אינו* עסק שאתה יכול לפתוח מבלי לקבל את הכלים ולצבור ניסיון (עקרונית אפשרי, אם אתה מעסיק בעצמך את המקעקעים, אך ללא ההכשרה העלויות גבוהות יותר).

מודעות מובילות שעשויות לעניין אותך בתחום "קעקועים"

דומיין לקעקועים Tattooshop.co.il

ז'אן קלוד מקס

ז'אן קלוד מקס

יזם. מייסד אתר Monopoli.co.il

סיבת מכירה

הזדמנות עסקית חדשה

שנים

שנות פעילות

לא ידוע

דומיין איכותי שימש בעבר לעסק קעקועים (יש לו קישורים רבים), מצויין לסטודיו חדש, או לספק שמעוניין לפתוח חנות אונליין, המחיר כולל זכויות על הלוגו הייחודי למי שמעוניין בו
שם הדומיין

TATTOOSHOP.co.il

מחיר

4,000

שלח הודעה
קנה עכשיו

זמין לרכישה

ליווי אישי בהעברה

דומיין לקעקועים tattooz.co.il

ז'אן קלוד מקס

ז'אן קלוד מקס

יזם. מייסד אתר Monopoli.co.il

סיבת מכירה

הזדמנות עסקית חדשה

שנים

שנות פעילות

לא ידוע

שם דומיין לסטודיו קעקועים, בעל קישורים לתחום מהעבר שימש כפורטל לקעקועים, מתאים למקעקע בתחילת דרכו שרוצה נוכחות אינטרנטית, דומיין פרימיום למביני עניין, TATTOOZ פירסינג וקעקועים
שם הדומיין

tattooz.co.il

מחיר

8,500

שלח הודעה
קנה עכשיו

זמין לרכישה

ליווי אישי בהעברה

היקף ההשקעה מסתכם בכמה דגשים. ההשקעה הראשונית תהיה כדלהלן:

 • השכרת נכס מסחרי – 3,000 עד 6,500 שקלים (כפול 12 חודשים) לעסק בגודל 20–35 מ"ר, בהתאם לאזור.
 • שיפוץ / תכנון ועיצוב פנים (לא חובה) – ניתן להתחיל חובבני בעלות של כ-15 אלף שקלים (כולל צבע, ריהוט, מיטת טיפולים ותאורה).
 • חובהרישוי עסק למכון קעקועים. העסק טעון רישוי לפי פריט רישוי 1.4 ג' לפי הצו. העלות המוערכת היא 5,500 עד 8,500 שקלים (כולל או לא כולל ליווי), *תלוי מאוד בעיר שבה ייפתח העסק.

עלויות נוספות לרישוי (כגון אישור מערכת חשמל, מטף, עזרה ראשונה, אישור נגישות) – כ-2,000 שקלים.

 • ציוד – לעמדת עבודה אחת, הכוללת בין השאר כיסא נייד, מכונה, ספק כוח, פיגמנטים (דיו) וציוד משלים (כפפות ומחטים חד-פעמיות), משחות לטיפול לאחר הקעקוע – כ-15,000 שקלים.
 • ריהוט משלים – אזור המתנה הכולל ספה + שולחן – 4,000 שקלים.
 • שיווק ופרסום – 30 אלף שקלים לשנה הראשונה, כולל קידום ברשתות החברתיות, שלט חיצוני, כרטיסי ביקור והנחיות כתובות לטיפול לאחר הקעקוע.

לא ידוע מהי החוקיות של הדבר, אך שימוש בחומר מרדים מסוג אלחש (בשימוש אצל רופאי השיניים) יכול להקל את הכאב בעת תהליך הקעקוע.

סך כל הסכום להקמה ראשונית לשנה הראשונה לעסק מסוג סטודיו לקעקועים: כ-100 אלף שקלים.

הכנת תוכנית עסקית מפורטת, שבה בעצם מתמקדים בעלויות ההקמה ובהחזר ההשקעה הצפוי, תסייע לכם להגיע לרווחים בצורה מהירה יותר. כדאי לשקול להזמין לימים אחדים במהלך השנה אומן קעקועים מחו"ל. השירות יעשה יחסי ציבור מעולים למכון.

 

היכן ניתן למצוא ספקים למכון קעקועים?

ספק?! רוצה לפרסם כאן

לוח העסקים מונופולי

מלווים בהצלחה עסקים לרישיון עסק

ייעוץ ראשוני חינם
קלוד. מומחים ברישוי עסקים

תנו לנו לדאוג
לגבייה מלקוחות

דואגים לתוצאות
ומהר!

שלבים בהקמת העסק – מה נדרש?

בדרך זו או אחרת נראה שרבים מהאומנים מתחילים לעבוד מהבית. זו תופעה שקורית לא מעט לאחרונה, והתופעה הזאת נשענת על העובדה שמקעקעים רבים מעבירים קורסי קעקועים קצרים ומלמדים את הבסיס. מקעקעים אלו עובדים בביתם בניגוד לחוק – ללא רישיון עסק וללא אישור ופיקוח של משרד הבריאות. למותר לציין שאישור משרד הבריאות ופיקוח שלו הם תנאי בסיסי להליך קבלת הרישיון. ובכן, מיקום העסק אינו חשוב באמת, אך העבודה מהבית היא אסורה על פי החוק. יש לשכור מקום מסודר בעל ייעוד מסחרי, כמו חנות להשכרה. אומנם מיקום מרכזי מעניק יתרון משמעותי כאשר העסק נראה מהכביש במרכז העיר, אך אין זה פרמטר שיש להביא בחשבון בעת ההקמה. ניסיון ושם טוב בענף הקעקועים עוזרים למשוך עוד ועוד לקוחות חדשים, ולקוחות טובים מעבירים את הידיעה מפה לאוזן, לקוחות חדשים מגיעים והרשימה הולכת וגדלה. 

בתחילת הדרך יש לבצע פתיחה של תיקים במס הכנסה (מע"מ) ובמוסד לביטוח לאומי. עסק בתחילת דרכו יכול להסתפק בעוסק פטור, אך ככל שהמחזורים עולים, קל וחומר כשאתה מעסיק מקעקע נוסף, יידרש לעבור לעוסק מורשה. ניהול התיק אצל יועץ מס או רואה חשבון יכול לעזור לכם להתמקד בפרסום העסק ובשיווקו.

כפי שצוין לעיל, אחד הפרמטרים החשובים ביותר במכון קעקועים הוא הניקיון ורמת ההיגיינה בעסק. הדבר חשוב מאוד לא רק לך אלא גם ובעיקר ללקוחות.הסטריליזציה היא תהליך של חיסול מיקרואורגניזם מחוץ לגוף, ובשפה פשוטה – עיקור. חשוב מאוד, הן לך והן ללקוחות, שכל מכשיר – בטרם הוא נוגע בגוף – עבר עיקור. בעסק עוברים אנשים רבים, ויש לשמור על רמת ניקיון גבוהה ועל מראה נקי כל העת.

חשוב שתכירו – כיצד מזהים מקעקע מקצועי?

 1. ניקיון וסטריליות – כבר הזכרנו לעיל: הם אל"ף בי"ת!
 2. ניסיון – ללא ניסיון תמצאו מעט מאוד אנשים שיסכימו "לתרום את גופם למדע".
 3. שירות – אדם שאינו מנומס ושאינו בעל יכולות חברתיות בסיסיות (רצוי גבוהות) יתקשה מאוד לשווק את עצמו, מקצועי ככל שהיה.
 4. כישרון – כישרון אינו ניסיון, כי כל אדם יכול להתאמן על דבר מה זמן רב ולהיות טוב בו. אדם שאינו יודע לצייר, יהיה לו קשה לאלתר, ולא בטוח שיצליח למצוא את עצמו בתחום.

אז מה הפרמטרים הקובעים את מחיר הקעקוע? ומהו הרווח השולי?

למעשה, מחיר הקעקועים מורכב משני פרמטרים עיקריים:

 1. מי הוא המקעקע?
 2. מהי איכות החומרים.

יש להביא בחשבון עוד נתונים קריטיים המשפיעים על המחיר: גודל הקעקוע; המיקום בגוף; כמות הפרטים בקעקוע; כמות הגוונים; זמן העבודה.

עכשיו נפרט קצת על אופיו של המקעקע ועל הפרופיל שלו. נתחיל מהניסיון. ככל שהמקעקע ותיק יותר הוא מן הסתם מיומן יותר. הדבר השני הוא כמובן הכישרון הטבעי. האם הוא כישרוני, או שהוא רק מעתיק קעקועים מסקיצות ופשוט עובר עליהן? פרמטרים נוספים וחשובים לא פחות הם שלובי זרוע ותלויים זה בזה, והכוונה היא למהירות ולשיטות העבודה. לכל אלה נצטרך להוסיף את איכותם של הדיו, של המחטים ושל המכשור, מאווייו של המזמין ומיקום הקעקוע בגופו.

באופן כללי, התעריף לקעקוע מתחיל במחיר של 200 שקלים. זהו מחיר מינימלי (לפתיחת סט סטרילי של הציוד).

אז כפי שפירטנו לעיל, קביעת עלות קעקוע נגזרת מהפרמטרים שצוינו ומשעות עבודה בפועל (מתחיל ב-200 שקלים לשעת עבודה).

**קעקוע בצבע הוא לרוב רווחי פחות, מאחר שהוא דורש הרבה יותר זמן עבודה וממש לא כפול בכסף.

ציוד בסיסי למקעקע
ציוד למקעקע צילום: Image by Osvaldo Medina from Pixabay

קעקוע הוא הליך רפואי לכל דבר ואין לזלזל בו. אף על פי שכתובת קעקע אינה דורשת את הטיפול ואת ההיגיינה המתמידים, כפי שנדרש בעקבות ביצוע פירסינג, חשוב לזכור כי בזמן שהעור מחלים, כתובת הקעקע היא בעצם פצע שיש לטפל בו בהתאם. מייד לאחר יצירת כתובת הקעקע נוהגים האומנים לכסות את האזור כדי למנוע זיהום. לעיתים הם עוטפים את האזור בניילון נצמד. ניתן להוריד חבישה זו אחרי כמה שעות, ויש לשטוף את האזור בזהירות במים פושרים. עיסוי משחה אנטיספטית לתוך אזור הקעקוע שלוש פעמים ביום במשך שבועיים הוא דרך טובה למניעת זיהומים. משך הזמן הנדרש להגלדת האזור משתנה בהתאם לגודל כתובת הקעקע ולתהליך הריפוי של הגוף, אך אם האזור נשמר נקי (והאדם נמנע מלהתגרד) תהליך הריפוי מהיר למדי. יש להימנע מחשיפה לשמש, משחייה בים או בבריכה או מחשיפה כלשהי לגורמים מזהמים אחרים בשבועות הראשונים.

אשר על כן, על מכוני הקעקוע בישראל חלה חובת רישוי:

 • המכון חייב להנפיק רישיון עסק לקעקועים ולעבור ביקורות של משרד הבריאות.
 • אין לבצע כתובות קעקע לקטינים מתחת לגיל 18. 
 • אין לבצע כתובות קעקע לאדם מסומם או שתוי.
 • על כל החומרים והדיו נדרש אישור משרד הבריאות על פי נספח "רישום חומרים ותכשירים המשמשים את בעלי עסקי קעקוע וחומרי ניקוי וחיטוי וכחומרי צבע לקעקועים", המתעדכן מעת לעת לפי הנחיות של משרד הרוקחות.

בדרישות החוק למכוני קעקוע מספר דגשים:

 1. בכל עסק יהיה תא שירותים.
 2. רצפת העסק תהיה שלמה וללא שטיחים.
 3. בעסק תהיה אספקת מים חמים וקרים.
 4. בעסק יהיו מחטים נקיות ומתקן לאיסוף מחטים מלוכלכות.
 5. הטמפרטורה בעסק לא תהיה נמוכה מ־18 מעלות צלזיוס ולא תעלה על 25 מעלות צלזיוס.
 6. לא יעסוק אדם ולא יעבוד בעסק עובד חולה במחלה מידבקת.
 7. מריחת משחות על העור תיעשה בכלים מחוטאים או חד־פעמיים.
 8. אין לעשות כתובת קעקע בלקוח עם נגעי עור ללא אישור מרופא מורשה.
 9. לפני כל טיפול ירחץ המטפל ידיים במים חמים זורמים ובתכשיר לניקוי ידיים.

ביטוחים ופנסיה לעצמאים (בגדר המלצה בלבד)

 - ביטוח תאונות אישיות.

 - ביטוחי מבנה ותכולה.

 - ביטוח צד ג' ללקוחות.

 - ביטוח חבות מעבידים (כאשר יש עובדים).

 - ביטוח אובדן הכנסה.

 - פנסיה בגובה המשכורת החודשית שלך. 

 - קרן השתלמות.

נוסף על כל האמור לעיל, מומלץ להתייעץ עם יועץ ביטוחים.

 

רשימת ציוד בסיסית למקעקע להקמת מכון קעקועים

 • מיטת מקעקעים + סדיני מיטה חד"פ
 • טבעת אור עם מעמד
 • משענת יד עם חצובה מתכוונן
 • שרפרף מקעקע נייד 
 • ארונית / עמדת עבודה ניידת
 • מכונת קעקועים
 • גריפים וטיובים
 • מחטים לקעקועים
 • פח מחטים
 • ספק כוח וקליפ קורד
 • ציוד סניטארי ומשחות החלמה
 • משטח עבודה
 

ציוד אישי למקעקע:

 • אלכוהול לחיטוי
 • כפפות
 • סטנסיל
 • ניילון נצמד
 • בקבוק לחיץ + ספרי
 • דיו לקעקועים + כוסות דיו 
 • עטים לציור חופשי על העור
 • ניירות קופי + מכונת הדפסה לקופי
 • סכיני גילוח חד פעמי
 

 

לסיכום

תופעת הקעקועים בתחילת העשור השלישי של המאה ה-21 הולכת וצוברת תאוצה, ומי שחשקה נפשו בקעקוע לא יתקשה למצוא להיכן לפנות. עם זאת, רוב האנשים החפצים בקעקוע ילכו למקעקע שהם כבר מכירים או שקיבלו עליו המלצה מאדם שהם סומכים עליו ושראו על גופו דוגמה אחת או יותר לעבודתו של אומן הקעקועים.

הקמת עסק לקעקועים אינה כרוכה בממון רב באופן יחסי, אולם כדי להיות מקעקע מוּכר הצובר עוד ועוד לקוחות לא די בהון התחלתי ובמוטיבציה גבוהה. דרושה נטייה טבעית לציור, שהיא למעשה כישרון מולד שלא ניתן לרכוש אותו אלא רק לשכלל אותו.

החוק אינו מאפשר לפעול במחתרת, כלומר לעבוד מן הבית, מאחר שהרגולציה של משרד הבריאות מבקשת לוודא שלא תהיינה תאונות עבודה בעקבות זיהומים שנוצרו בשל אי-עמידה בכללים שקבע המשרד. אשר על כן כל מכון לקעקועים זקוק לרישיון עסק, וזה ניתן רק לאחר שמתקיימים בו כל הכללים הנוגעים להיגיינה ולסטריליות. תגובות אלרגיות לצבעי כתובות הקעקע הן נדירות, אך קיימות. 

משמעות הדבר היא שאנשים הסובלים מאלרגיות חייבים לשקול היטב את ההחלטה לבצע קעקוע, בשל הסכנה מתגובת הנגד וההלם העלולים להיגרם. אומני קעקוע מנוסים נוהגים לבצע ניסוי קטן על ידי מריחת כמות קטנה של הצבע מאחורי האוזניים על מנת לזהות תגובות אלרגיות.

כמובן שאין די בכישרון טבעי ובאהבת המקצוע. ענף הקעקועים הוא ענף שירות לכל דבר ועניין. אומן קעקועים שאינו חברתי, קשוב ואמפתי יתקשה למצוא פרנסה בתחום. עליו לרכוש בדרכי נועם את אמונו של הלקוח, להיות קשוב לרצונותיו ולחלומותיו ולהביא את עצמו לרמת ההזדהות הגבוהה ביותר איתו. אין זו עבודה טכנית גרידא, אלא עבודה הכרוכה ביצירת אווירה נינוחה ובטוחה, לא רק בתחום הניקיון והסטריליזציה אלא גם בכל הנוגע ליחסי מטפל-מטופל.

האם המדריך הועיל לך?

(0 הצבעות, ממוצע 0 מתוך 5 כוכבים)

עוד כתבות בנושא

 

מצאתם טעות? מעוניינים להוסיף מהידע המקצועי שלכם? לחצו כאן!

 

 

לכל המדריכים >

 

 
1
תמונת המשתמש
69
מה נסגר עם השוק החופשי הזה
מיד לעשות רפורמה, פיקוח. כל אחד פותח מהבית שלו מכון קעקועים בלי רישיון עסק ובלי הכשרה, והם חורטים על הגוף שלנו - לכל החיים! דיי נמאס מהמדינה הזאת שלנו. #רק_ביבי
07/05/2021
 
2
תמונת המשתמש
אבי
ביטוח ואו הגנה מפני תביעה לעוסק בקעקועים
מי יכול לבטח את המקעקע כנגד תביעה ? האם החתמת המקועקע על טופס שהוא מתחייב לא לתבוע היא חוקית ? מעשית? בקיצור איך מונעים חשיפה מיותרת ?
11/01/2021
 
3
תמונת המשתמש
שמעון
נוראי מה שהולך בארץ
עם הרמה של המכוני קעקועים בארץ לדעתי צריכה להיות דרישה למספר שנים מינימלי של ניסיון והתמחות לפני שנותנים לאדם לקעקע, יש אנשים ללא שום ידע וניסיון שפותחים מכון וגורמים לסבל מיותר לאנשים תמימים
30/11/2020
 
4
תמונת המשתמש
בן של מלך
האם חובה לקנות מחטים חד פעמיים?
רק שאלה, האם חובה?
02/09/2020
 
5
תמונת המשתמש
קלוד
בישראל אין צורך בהכשרה מקצועית
בכל אופן עדיין לא נדרשת הכשרה. מניסיון אישי, הישראלים יבדקו את המקעקע היטב בטרם המחט נוגעת בגופם.
03/03/2020
 
6
תמונת המשתמש
תומר רשפלד
לא הבנתי איך להתחיל?
אומנם כל המידע קיים, השאלה שנשאלת האם נדרש הכשרה ממשרד הבריאות?
01/03/2020
 
7
תמונת המשתמש
היצור
מדריך קטלני ביותר
אלוף תודה רבה!!! ברגע שאמצא מקום התקשר
25/02/2020
 
8
תמונת המשתמש
ליה
מגניב. עכשיו אני יודעת מאיפה להתחיל
מגניב. עכשיו אני יודעת מאיפה להתחיל
19/02/2020