גודל גופן
חסימת הבהובים
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
 • S-עבור לתוכן העמוד
 • 1-עמוד הבית
 • 2-כל המודעות
 • 3-אודות
 • 4-צור קשר
הצהרת נגישות
ביטול נגישות

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

לא אישרת את חשבונך

שלחנו לך מייל אישור חשבון אך לא אישרת אותנו. נא אשר, ונסה שנית.

 
 
 
חפש בפורטל העסקים

איך לפתוח מוסך בישראל?

חושב לפתוח מוסך? תזדקק להון עצמי גבוה, אחוז הרווח הגולמי נע בין 19 ל-28 אחוזים, הצעד הראשון בהקמת מוסך הוא קבלת אישור עקרוני של משרד התחבורה, במדריך הבא נפרט את כל השלבים בדרך להגשמת החלום שלך

 

 • תוכן העניינים:
מחפש עסק לקנייה או להשקעה?

הירשם עכשיו לסוכן המציאות שימצא עבורך את העסק המושלם חינם!

מאפיינים כלליים של ענף המוסכים בישראל

בדרך כלל כמות המוסכים אמורה להיות פקטור של מספר כלי הרכב. מספר הרכבים הפרטיים שעל כבישי ישראל נכון לסוף שנת 2019 על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נאמד ב-3.3 מיליון כלי רכב, מספר הממשיך לעלות ולעלות בקצב מוגבר. לעומת זאת, מספר המוסכים בישראל נמצא במגמת עלייה מתונה, וזהו נתון מעניין ליזמים שיש להם יכולת להריח הזדמנות עסקית של ממש. כללית, מספר המוסכים המורשים בישראל עומד על 12,500, מתוכם כ-5,300 מוסכים מורשים לכלי רכב פרטיים.

לצורך ההשוואה, בשנת 2009 פורסם נתון של 4,600 מוסכים מורשים לכלי רכב בישראל. אומנם כל מוסך שנפתח מעניק שירות לכלי רכב פרטיים רבים, אך היחס בין הנתונים מעלה שאלות ותהיות בנוגע לתוחלת החיים של מוסך ובנוגע ליכולת של מוסכים "ותיקים" להתמודד ולהתאים את עצמם לנוכח הדרישות החדשות והמחמירות של משרד התחבורה.

מן הסתם צפיתם לא פעם ולא פעמיים בתופעה של עושק במוסכים בשלל תוכניות טלוויזיה, ולא בכדי. הצגת התופעה באור כה שלילי אינה רחוקה מהמציאות. אשר על כן, כאשר אדם רוחש אמון לבעל המוסך שלו, אמון זה הופך את הקשר ביניהם לקשר ארוך טווח. אך די בפעם אחת שאותו אדם ירגיש כי הוא רומה, והוא ישנה מחשבתו ויעבור למוסך אחר. לא בכדי נאמר כי התחרות בענף היא גבוהה. הגשש החיוור תיארו את זה בצורה הטובה ביותר במשפט מתוך מערכון המוסך: "סמי, עזוב הכול וסגור איתו חשבון", וכמובן במשפט האלמותי "האלמנט on the house".

הענף קיבל מעין הנשמה בשנת 2019, כשמשרד התחבורה חידד את התנאים לניהול מוסך והפעלתו. רבים הם בעלי העסקים שאינם עומדים בדרישות משרד התחבורה, וייתכן שלחלקם הגדול לא יחדשו את רישיון המשרד, שהוא אישור חובה לצורך הגשת הבקשה לרישיון רכב ולהפעלת עסק בישראל. אשר על כן, אט-אט צפויים אנו לראות את הגדולים צומחים ופורחים, ולעומתם את הקטנים נלחמים בהישרדותם ואף הולכים ונעלמים.

בישראל פועלים כל מיני סוגי מוסכים, וזו הסיבה שעשיתי כאן מעט סדר עבורכם. להיררכיה לא נכנסו מוסכים הפועלים בצורה לא חוקית או מוסכים אשר מעניקים שירותים כמו פחחות וצבע אך עושים טיפולים תקופתיים.

סיווג המוסכים בישראל פועל לפי התצורה הבאה:

סוג מוסך רגיל (מורשה / מוסך בהסדר) – מוסכים מורשים הם אלו שקיבלו רישיון ממשרד התחבורה. המשמעות המרכזית היא שהם עובדים תחת הפיקוח והחוקים של משרד התחבורה.

סוג מוסך מורשה יבואן – גם מוסכים שמטפלים ברכבי יבואן הם מוסכים מורשים, וגם הם קיבלו רישיון ממשרד התחבורה, אלא שנוסף על כך הם עובדים מול יבואן רכב בתנאים שלו לסוג הרכב שברשותכם. כמובן שגם הם נמצאים תחת הפיקוח והחוקים של משרד התחבורה, ונוסף על כך קיבלו הסמכה לתקנים של יבואן הרכב. בדרך כלל מוסכים אלו מספקים גם מרכז שירות ומכירות למכירת רכבי היבואן.

הקמת מרכז שירות ומוסכים כיבואן רכב – כדי להיות יבואן רכב נדרש להפעיל לכל הפחות מוסך שירות מרכזי ועוד שלושה מוסכי שירות ברחבי הארץ (אחד בצפון, אחד במרכז ואחד בדרום). כחלק מהליך חידוש תעודת היבואן אחת לשנתיים, יבדוק ויאשר משרד התחבורה כי המוסך המרכזי ומוסכי הרשת עומדים בדרישות התקינה ובהנחיות משרד התחבורה.

היקף ההשקעה הכספית והספקים

במוסך מורשה עיקר ההשקעה הכספית הראשונית הוא קבלת אישור עקרוני להקמת מוסך. חשוב לעסק לעמוד בכל התקנות והדרישות של משרד התחבורה, שאלמלא כן לא יינתן למוסך האישור המבוקש, וככל הנראה לא יתאפשר לבעל העסק לעבוד מול חברות הביטוח ולהתקיים.

לאחר קבלת האישור העקרוני יממנו רוב הכספים את הציוד ואת הכלים במוסך. בין שלל הדרישות של המשרד לאיכות הסביבה נמצא הנושא של מפריד שומן, תנאי חובה למוסכים, בשל העובדה כי השטח התפעולי שבו עומדים הרכבים עלול להוות סכנה לקרקע בעת הניקיון של המשטח, ועל כן קיים ניקוז העובר למפריד שומנים.

השקעה בטכנולוגיה – ההתפתחות הטכנולוגית המהירה וחדירתן של מערכות ממוחשבות לענף הרכבים בישראל חושפות בפנינו מקצועיות והכרת תחומים חדשים שאינם תחומי "מוסך", כגון רכבים היברידיים וחשמליים ובעיקר מחשוב הרכב. מגמה זו תחזק את מעמדם של המוסכים המורשים בתחרות הרבה שקיימת בענף המוסכים.

טכנולוגיה בענף המוסכים
התפתחות טכנולוגית בענף המוסכים

הרווח בתחום עסקי המוסכים הוא גבוה יחסית. להלן הערכות רווח כפי שנמסר לנו על ידי בעלי העסקים מתחום המוסכים:

אחוז הרווח הגולמי מפדיון מחלפים:       19–28%
אחוז הרווח הגולמי מסך הפדיון:       40–60%

*מרכיבי הפדיון העיקריים במוסך הם העבודה והחלפים.

מודעות מובילות שעשויות לעניין אותך בתחום "מוסך"

נכס שמתאים למוסך ביהוד

חסוי

חסוי

המשתמש מעדיף להשאר בעילום שם

סוג עסקה

נדל"ן להשכרה

שנים

תאריך כניסה

1.2.2021

באזור תעשיה יהוד מונסון, על מגרש 1000 מטר, מתוך זה 450 מטר בנוי, משופץ ברמה הכי גבוהה חיצוני ופנימי . 10 ליפטים חצר גדולה וחניות פרטיות הכל נקי ומסודר מתאים למכונאות,פחחות ומיזוג אויר,
מחיר למ"ר

67

לחץ כאן לערבות ללא פקדון!     ערבות בנקאית ללא פיקדון! את המזומנים שלכם תשמרו למשהו אחר

מיקום

בני יהודה

שטח

1,000 מ״ר

סוג עסקה

השכרה

צפו במודעה

השבוע

הצג מספר טלפון
שלח הודעה

דווח על שגיאה (מודעה מס' 15780)

למכירה קבוצת פייסבוק פעילה רכבים

חסוי

חסוי

המשתמש מעדיף להשאר בעילום שם

סיבת מכירה

יש המון קבוצות לניהול בכל התחומים,יש המון...

שנים

שנות פעילות

לא ידוע

למכירה קבוצת פייסבוק פעילה המונה כמעל-22,000 אלף מצורפים אל הקבוצה בתחום מכירת וקניית רכבים
מחיר

9,900

לחץ כאן להלוואה באישור מיידי

כתובת אתר האינטרנט

הצג כתובת אינטרנט

צפו במודעה

השבוע

מוסתר
שלח הודעה

דווח על שגיאה (מודעה מס' 14863)

ההשקעה הראשונית תהיה כדלהלן:

 • השכרת נכס מסחרי: 15 עד 45 אלף שקלים (כפול 12 חודשים) לעסק בגודל מינימום 335–1,000 מ"ר, בהתאם לאזור בארץ.
 • שיפוץ / תכנון / עיצוב פנים: 150–300 אלף שקלים.
 • רישוי עסק למוסך: העסק טעון רישוי על פי פריט רישוי 8.9 לפי הצו. העלות היא 14 עד 25 אלף שקלים – תלוי בגודל העסק – לא כולל אישור עקרוני הדורש תשלום נוסף.
 • עובדים: מינימום ארבעה עובדים; כל עובד מרוויח בממוצע כ-8,000 שקלים לחודש (כפול 12 חודשים).
 • רכישת ציוד: מ-350 עד 500 אלף שקלים.
 • שיווק ופרסום: 80 עד 250 אלף שקלים לשנה ראשונה לשילוט חוצות.

סך כל הסכום להקמה ראשונית לשנה הראשונה לעסק מסוג מוסך: כ-750 אלף שקלים (כ-335 מ"ר).

ניהול חלפים: מוסך מורשה מחויב בתוקף הסכם ההרשאה מול היבואן לרכוש חלפים מן היבואן. ניהול המחסן וההזמנות נמצא תחת פיקוח. לכל מוסך יש מחסן, ועל המוסך להחזיק מלאי חלפים מינימלי. לעומת זאת, מוסך מורשה בהסדר אינו מחויב לרכוש מהיבואן ויש לו אפשרות לחפש מקורות זולים יותר לחלקי חילוף ואף לרכוש ביבוא מקביל. הפרש המחיר מכסה על היעדר הזכות להנחות גדולות של מורשה מיבואן. במוסך מורשה נדרש מחסן קטן של 8 מ"ר, ועל כן המלאי נעשה בהתאם לנדרש בעבודה השוטפת.

היכן ניתן למצוא ספקים למוסכים?

ספק?! רוצה לפרסם כאן

לוח העסקים מונופולי

מלווים בהצלחה עסקים לרישיון עסק

ייעוץ ראשוני חינם
קלוד. מומחים ברישוי עסקים

שלבים בפתיחת העסק – מה נדרש?

לאחר עמידה בדרישות סף מקצועיות – רישוי והסמכות ממשרד התחבורה.

הצעד הראשון בהקמת מוסך הוא קבלת אישור עקרוני של משרד התחבורה. ללא האישור לא יירשם המוסך באיגוד המוסכים הארצי. שלב זה הוא שלב קריטי לפני הפעלת המוסך. לצורך קבלת האישור העקרוני יש להכין בקשה להוצאת רישיון למוסך (לא רישיון עסק, על כך יפורט להלן). בין שלל הדרישות יש דרישה לחלוקת שטחים, שהיא דרישת חובה!

לבקשה לקבלת אישור עקרוני להקמת מוסך יש לצרף את המסמכים הבאים:

 • תוכנית מגרש המראה את מיקום המוסך.
 • תוכנית המתארת את דרכי הגישה אל המפעל, כולל כל הרחובות הסמוכים.
 • תוכנית המגרש (מדידה טופוגרפית) שעליו המבקש מתכנן להקים את המוסך, וכן חלוקה פנימית סכמתית של המבנים המתוכננים: משרד, מחסן כלים וחלקים, חדר אוכל ושירותים.
 • חלוקת המבנה תוגש בשרטוט אדריכלי בקנה מידה של 1:100. השטח ודרכי הגישה יוגשו בקנה מידה של 1:5,000. 
 • אישור ועדת בניין ערים מקומית על כך שהמקום מתאים להפעלת מפעל לתיקון רכב. אם מדובר באזור תעשייה או במבנה ששימש מפעל בעבר, ניתן לחתום על כתב התחייבות – טופס שניתן לבקש ממשרדי התחבורה.

את הבקשה יש להגיש למשרד הרישוי המחוזי של האזור שבו המבקש מתכנן להקים את המפעל, בצירוף המסמכים הנ"ל.

משרדי הרישוי המחוזיים:

 • משרד הרישוי חיפה (חוצות המפרץ).
 • משרד הרישוי ירושלים (אזה"ת תלפיות).
 • משרד הרישוי באר שבע (אזה"ת עמק שרה).

הצעד השני, לאחר קבלת האישור העקרוני: רישיון למוסך (שוב, לא רישוין עסק, אלא רישיון ממשרד התחבורה). 

הדרישה היא להגיש את המסמכים הבאים:

 1. טופס לבקשת רישיון (מוסך) כולל חתימות (תעודת רישום מרשם החברות. אם מגיש הבקשה הוא חברה בע"מ, יש להעביר פירוט של מורשה חתימה ובעלי מניות.
 2. רשימה של כל הציוד והכלים במוסך (על הרשימה לעמוד בתקן המינימום הנדרש לכל מקצוע, כפי שיפורט להלן).
 3. אישור חזקה על השטח. האישור יכול לבוא בדמות חוזה שכירות, אישור חכירה או שטר בעלות. לחלופין, ניתן גם לחתום על כתב התחייבות.
 4. הכנת כרטיסי עבודה, הזמנת תיקון וחשבוניות.
 5. תצלום כתב הסמכה לניהול מוסך.
 6. תצלום אישור מקצועי לניהול מוסך. 
 7. חתימה של המנהל המקצועי* בפני עורך דין על אימות תצהיר.

*על המנהל המקצועי של המוסך להחזיק ברישיון נהיגה בתוקף המתאים לסוג כלי הרכב שיטופלו במוסך. אין צורך להגיש את רישיון הנהיגה כחלק מהבקשה.

כמו בכל הקמת עסק חדש, יש צורך בשלבים הרגילים של התאגדות ושל רישום ברשויות המס והביטוח הלאומי. אלו הם דברים כלליים הנכונים באשר לכל סוג של עסק, ולא כאן המקום לפרט אותם, אך נדגיש כי הקמה של חברה היא שלב מומלץ בשל היקף הפעילות והעבודה במוסך, ומכאן נתמקד בשלבים אשר נוגעים באופן ישיר למוסכים.

טיפול ותיקון רכבים - הקמת מוסך
תיקון הרכב לאחר תאונה צילום: (by Ri Butov (Pixabay

על מנת להבטיח שירות יעיל ומקצועי ללקוחות הבאים למוסך, נדרש מהמוסך לעשות שימוש בתוכנה לניהול מוסך הכולל ניהול מלאי ממוחשב – ניהול בקרת מלאי אוטומטית והזמנות ואיתור מק"טים. מומלץ כי בין יכולותיה של התוכנה תהיה אפשרות לניהול לקוחות. תוכנה זו כוללת את היסטוריית טיפולי הרכב, מעקב אחר טיפולים תקופתיים ועדכון הלקוח בדרך של SMS או של מייל. מערכת הניהול תכלול בסיס נתונים מלא, עדכני ומדויק. מהלך זה יקל על בעל המוסך בהתנהלות העסק.

להלן מספר שלבים חשובים בהקמת מוסך:

 1. בחירת המיקום: על מיקום העסק לקבל אישור עקרוני של משרד התחבורה באמצעות:

  • מסמך המנמק את הצורך ואת היקף העבודה המתוכנן. 
  • תוכנית טופוגרפית של המקום המבוקש (תכנון אדריכלי). 
  • כתב התחייבות על שימוש בקרקע לתפעול מוסך (לאחר קבלת האישורים המתאימים). 
  • הצגת מנהלים מקצועיים (כתבי הסמכה) בהתאם למחלקות במוסך (ככל שישנן).

  ***זמנים, ההערכות מדברות על כחודש וחצי מרגע הגשת הבקשה לקבלת הסכמה או אי-הסכמה.

 2. חלוקת שטחים: מדובר על שטחים מינימליים כמובן. ככל שהשטחים גדולים יותר כך התהליך יהיה פשוט יותר לתכנון ולרישוי. להלן חלוקת השטחים:
  - שטח המבנה 110 מ"ר (לפי החלוקה הבאה)
  שטח עבודה תחת גג 75 מ"ר
  חדר שיפוצים 10 מ"ר
  מחסן כלים וחלקים 8 מ"ר
  משרד (כולל חדר המתנה) 7 מ"ר
  חדר אוכל + שירותים 10 מ"ר
  - שטח חניה ותמרון: 225 מ"ר
  סה"כ שטח המוסך: 335 מ"ר

 3. רישוי העסק: מוסך הוא עסק הטעון רישוי 8.9 (א'), כלומר הוא מחויב להגיש בקשה לרישיון עסק לרשות המקומית.
  להלן מספר דגשים שחשוב לקרוא ולתת עליהם את הדעת:

  1. חלה החובה להגיש בקשה לרישיון עסק.
  2. מומלץ ואף כדאי להיעזר באדריכל רישוי בליווי מלא החל משלב ההקמה, הכולל התייחסות לתכנון המחלקות וההגשה לאישור עקרוני.
  3. יש לבדוק את הנכס מבחינת ייעוד (תב"ע) וחוק תכנון בנייה על מנת להימנע לאחר מכן מטיפול בחריגות בנייה. על הנכס להיות ממוקם באזור תעשייה המותאם למוסכים.
  4. חוק הנגישות – על פי חוק השוויון לבעלי מוגבלויות, יש לבצע הנגשה לכל העסק על כל שירותיו (חובה)!
 4. עובדים: למוסך כללי תהיה דרישת מינימום של 4 עובדים על פי התפקידים הבאים:

  • מנהל מקצועי – בעל תעודת הסמכה; ישהה במוסך לאורך כל שעות הפעילות. תפקידו לפקח על עבודות עובדי המוסך תוך כדי שמירה על הסטנדרט הנדרש.
  • יועץ/י שירות – קבלת הלקוח; טיפול בדרישות; בקרה ושחרור הלקוח.
  • מכונאים – שני עובדים לפחות. תפקידם לבצע את הטיפולים או את התיקונים הנדרשים ברכב.

  **כל עובד אשר יועסק במוסך יהיה אמין, מקצועי ומוסמך לביצוע העבודות והשירותים הניתנים במוסך.

 5. שיווק ופרסום: נכון הדבר שהרבה בעלי כלי רכב פרטיים יעדיפו לטפל ברכב שלהם (טיפול תקופתי; טיפול לאחר תאונה) במוסך מורשה מהיבואן, אך יש קהל מסוים שמעדיף לשלם פחות במוסך מורשה ולקבל (אולי) יחס אישי, זמין וזול יותר. בשיווק ובפרסום של העסק יש להשקיע בתחילתו כספים רבים, בעיקר בקרב קהל היעד באזור. כמו כן ניתן לבצע קמפיינים בעיתונות ובשילוט מקומי, אך זכרו שבטווח הארוך תסייע לכם חוויה טובה של הלקוחות, כי השמועה תגיע מפה לאוזן ותיצור קהל לקוחות נאמן.
  אופציות להגדלת היקף העבודה: שיתוף פעולה מול חברות ליסינג, מוניות, רכבי שליחים, שיתוף פעולה מול סוכני ביטוח וכולי.
  שיווק אגרסיבי כולל עבודה רבה על האינטרנט, הקמה של אתר אינטרנט היכול להעניק ללקוחותיך שירות לקביעת תורים, הפקה של עלויות טיפול ואף למכור תוספות, כמו שטיפת הרכב או איסוף והחזרה של הרכב ללא צורך בהגעה למוסך.

 6. מימון והלוואות: הפעלת מוסך מורשה מיבואן תדרוש הון נזיל גבוה. אחת הדרישות של היבואנים לבעלי המוסכים המורשים מיבואן בישראל היא הון כספי גבוה בעובר ושב. הסכומים משתנים בין החברות השונות, אך רכישת ה"זיכיון" להפעלת מוסך יבואן דורשת מימון והלוואות. אשר על כן מומלץ לבצע תכנית עסקית ממוקדת בטרם מממשים את ההשקעה הכספית הגבוהה. אחד השלבים שכדאי לבחון הוא שימוש בעורך דין שידאג לזכויות שלכם ברגע חתימת ההסכם ביחס לדרישות היבואן. על היזם לבוא מרקע של מכונאות.

הקהל הישראלי מחפש את הטוב בכל העולמות: מחיר זול לצד שירות ומקצועיות ללא פשרות. זו הרי אוטופיה, ולפיכך יש לאזן בין התחומים. זו אחת הסיבות לכך שקיימת תחרות גדולה בענף המוסכים.

ביטוחים:

 1. ביטוחי מבנה ותכולה.
 2. אחריות בעל המוסך כלפי צד ג' (ביטוח צד ג').
 3. ביטוח חבות מעבידים.
 4. ביטוח אחריות מקצועית למכונאים.

נוסף על כל האמור לעיל, מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח באשר לביטוחים נוספים.

רשימת הציוד הנדרש

הציוד והמכשור הנחוצים לביצוע העבודות במוסך רגיל, מינימום שנדרש:

 • מד חום 
 • מד זחיח (קליבר) 
 • מערכת מקרו-מטרים 
 • אינדיקטור 
 • סרגל לבדיקת שטחים 
 • ידיות פיתול (מד מומנט) 
 • מכשיר לחיתוך צינורות 
 • מכשיר לעשיית קונוסים כפולים בצנרת 
 • צבת לקפיצי בלמים 
 • מדחס אוויר 
 • מכשיר לבדיקת מרססים 
 • מד דחיסה למנוע דיזל 
 • מכשיר לבדיקת לחץ מערכת קירור 
 • מכשיר לבדיקת לחץ מערכת הגה כוח 
 • מכשיר לבדיקת רכב בעל מערכות ממוחשבות בהתאם לסוג הרכב 
 • מיכל לאיסוף ואחסון שמנים שרופים 
 • מפסיק זרם פחת מאור כוח 
 • מכשיר לבדיקת קוטר תופי בלם
 • שולחן עבודה 
 • מלחציים מקבילים 
 • דוכנים למכוניות 
 • משולשים לבלמי רכב 
 • מרים הידראולי על גלגלים 
 • מיטות לשכיבה מתחת לרכב 
 • מנורת יד 24 וולט או פנס לדים 
 • מתקן לרחיצת חלקים 
 • מתקן הרמה להוצאת מכללים (מנוע, תיבת הילוכים וכו')
 • משאבה לשמן ממסרה 
 • מקדחה קבועה 
 • אבן משחזת על כנה 
 • מכשירים לפירוק והרכבת שסתומים 
 • מערכות חולצים מסוגים שונים 
 • מכשירים להרכבת טבעות בוכנה 
 • מכשיר ליטוש מנוע ומקדחה 
 • מד דחיסה 
 • מד תת לחץ 
 • מד לחץ שמן

רשימת ציוד למוסך
כלים וציוד למוסכים צילום: (by vinayr16 (Pixabay

למוסך מורשה יבואן נדרש בנוסף:

 • מכשיר ניקוז אוויר ממערכת בלמים 
 • שעונים למדידת לחץ אוויר בגלגלים 
 • מפריד שמן לניקוז תשטיפים 
 • שעון לבדיקת לחץ גדישה 
 • שעונים לבדיקת לחץ דלק +מתאמים 
 • ארגז כלים סטנדרטי למכונאים 
 • ציוד אוניברסלי למערכת בלמים 
 • מכשיר בדיקת מצברים אלקטרוניים 
 • סורק תקלות ייעודי של יצרן הרכב (ע"פ הנחיות היצרן)
 • אוסילוסקופ 
 • רב מודד דיגיטלי 
 • צבת אמפר מטר השראתית עם אפשרות לבדיקת זרמי זליגה של מינימום 01.A0 
 • מכשיר לבדיקת מרססי מסילה משותפת למוסכים המתמחים במנועי דיזל 
 • למוסך המורשה לבדוק כלי רכב היברידיים – כלים ייעודים לבדיקת רכב היברידי לפי הוראות היצרן הספציפי. 
 • מכשור למחזור גזים למיזוג אוויר (הסמכה למיזוג) 
 • מכשור לבדיקת זוויות היגוי

 

סיכום

אומנם מספר כלי הרכב הנעים על כבישי הארץ עולה בקצב מסחרר, אך מספר המוסכים נמצא בעלייה מתונה יחסית. זהו נתון חשוב ליזמים, מאחר שיש כאן הזדמנות עסקית אמיתית. מספר המוסכים המורשים בישראל נאמד בפחות מ-13 אלף, מתוכם פחות מ-6,500 מוסכים מורשים לכלי רכב פרטיים.

בישראל פועלים מוסכים מסוגים שונים: מוסך רגיל (מורשה או בהסדר); מוסך מורשה יבואן; מרכז שירות ומוסכים כיבואן רכב בשלושה מחוזות – צפון (חיפה), מרכז (ירושלים) ודרום (באר שבע).

במוסך מורשה עיקר ההשקעה הכספית הראשונית הוא קבלת האישור העקרוני להקמת מוסך. לאחר קבלת האישור העקרוני יממנו רוב הכספים את הציוד ואת הכלים במוסך. ההתפתחות הטכנולוגית המהירה וחדירתן של מערכות ממוחשבות לענף הרכבים בישראל חושפות בפנינו מקצועיות והכרת תחומים חדשים שאינם תחומי "מוסך", כגון רכבים היברידיים וחשמליים ובעיקר מִחשוב הרכב. מגמה זו תחזק את מעמדם של המוסכים המורשים בתחרות הרבה הקיימת בענף המוסכים.

סך כל הסכום להקמה ראשונית לשנה הראשונה לעסק מסוג מוסך: כ-750 אלף שקלים (כ-335 מ"ר). 

הרווח בתחום עסקי המוסכים הוא גבוה יחסית. אחוז הרווח הגולמי מפדיון חלפים נע בין 19 ל-28 אחוזים, ואילו אחוז הרווח הגולמי מסך הפדיון נע בין 40 ל=60 אחוזים, כשרכיבי הפדיון העיקריים הם העבודה והחלפים.

האם המדריך הועיל לך?

(0 הצבעות, ממוצע 0 מתוך 5 כוכבים)

עוד כתבות בנושא

 

מצאתם טעות? מעוניינים להוסיף מהידע המקצועי שלכם? לחצו כאן!

 

 

לכל המדריכים >

 

 
1
תמונת המשתמש
ממליץ על שירותיו של קלוד
תקשיבו טוב, הבחור סופר מקצועי
פניתי עליו בעקבות המדריך, תחילה נתן לי ייעוץ טלפוני, עשה אלי רושם של מקצוען, שכרתי את שירותיו. אתמול אחרי 5 חודשיים קיבלתי את הרישיון עסק מהמועצה, הבחור סופר כשרוני, שירותי, אין מילים. תודה רבה לך גאן קלוד
07/05/2021
 
2
תמונת המשתמש
יניב
מאמר מעולה
ממצה, מעניין מאוד !
17/07/2020
 
3
תמונת המשתמש
dan
Excellent
Very good article
23/06/2020
 
4
תמונת המשתמש
אגבאריה
מכונאות רכב פחחות וצבע לרכב
מעוניין להפןך את המוסך למוסך חברה עם מי אני יכול ליצור כשר מי שיכול לעזור שיתקשר בבקשה
01/05/2020
 
5
תמונת המשתמש
משה
אין יותר טוב מהגראג' אצלי בבית
אין יותר טוב מהגראג' אצלי בבית. תודה מונופולי!! אתם אלופים
23/04/2020