איך להתמודד עם משבר ״אחרי החגים״ בעסק

התראות במייל
{{msg}}

בשביל לעבר בשלום את תקופת המשבר על העסק להתכונן היטב לתקופה החלשה. לשים דגש על תזרים המזומנים של העסק. יש לתכנן את הוצאות העסק מתוך הנחת יסוד ש..

 
linkedin
 
שתף בפייסבוק

עסקים רבים נהנים מפריחה כלכלית בתקופות שלפני החגים; סוכנויות נסיעות סוגרות הרבה דילים לחגים; חנויות בגדים מוכרות בגדים לחג; חנויות מתנות מוכרות מתנות לחגים והרבה עסקים נהנים משפע של פעילות כלכלית טובה. אך יחד עם זאת ישנה תופעת ״אחרי החגים״, תופעה המאופיינת בהאטת הפעילות הכלכלית במשק ועסקים רבים סובלים מירידה בהכנסות בתקופה זו. עבור עסקים קטנים ובינוניים ללא גב כלכלי חזק מדובר במשבר של ממש. הוצאות השכר, השכירות וכל הוצאות התפעול של העסק נשארות פחות או יותר אותו הדבר. אך בעוד ההוצאות נשארות זהות, ההכנסות יורדות. אז איך מתמודדים עם משבר ״אחרי החגים״?

העצה שלי אליכם מתחלקת לשני חלקים: החלק הראשון נוגע לחסינות הכלכלית של החברה בימי המשבר; החלק השני נוגע לניצול הזמן הטוב ביותר בתקופה זו.

בשביל לעבר בשלום את תקופת המשבר על העסק להתכונן היטב לתקופה החלשה. יש לשים את הדגש על תזרים המזומנים של העסק. יש לתכנן היטב את הוצאות העסק מתוך הנחת יסוד שבשבועות והחודשים שאחרי החגים העסק יספוג הכנסות נמוכות מהממוצע. מה שאתם יכולים לעשות זה לפרוס בצורה נכונה ומתונה את התשלומים לספקים שלכם בצורה שתמנע מכם הוצאות כבדות בתקופה זו. ההכנה לתקופה זו כוללת גם השארת משהו בצד בימים שלפני החג בהם אתם נהנים מהכנסות גבוהות. השאירו סכומי כסף פנויים גם לימים הקשים שאחרי החגים.

הדבר השני שיש לעשות הוא לנצל היטב את התקופה החלשה. העובדים שלכם מגיעים לעבודה אך עומס העבודה נמוך מאוד; זוהי הזדמנות טובה מאוד לנצל את הזמן לפעילויות שאתם דוחים. ניתן לנצל את התקופה השקטה לכל מיני שינויים ארגוניים שרציתם לעשות בעסק; אימון של עובדים לצורך שיפור כישורי המכירות ועוד כל מיני פעילויות שתמיד דחיתם. עליכם לדעת שזה רק עניין של זמן עד שהמכירות יעלו שוב ולכן לכוון את העסק לרגע הזה, על מנת שידע להפיק את המיטב מהיום שבו יעלו המכירות של העסק.

עסקים רבים מפטרים עובדים בתקופות שלאחר החגים אך פיטורי עובדים יכולים לפגוע בביצועי העסק. מצד אחד הם יוצרים לכם את האשליה שהקטנתם הוצאות שכר אך מצד שני העובד חיוני לפעילות הארגון. דרך נוספת, האופציה להעסיק עובדים במיקור חוץ ולהפחית את השירות בתקופות החלשות. בדקו האם ישנם תהליכים בארגון שניתן להוציא למיקור חוץ.

לשאר הכתבות >

תגיות: 

הוסף תגובה חדשה

חובה למלא את כל השדות ולפתור את התרגיל.
= 4 + 4

תגובתך התקבלה, ותפורסם בכפוף לשיקולי העורך.

 
{{commentsList.length-$index}}
תמונת המשתמש
{{item.user_name}}
{{item.c_title}}
{{item.c_content}}
{{item.created_at}}