5 שאלות עיקריות בבחירת שותף עסקי

{{commentsList.length}}
התראות במייל
{{msg}}

בחירת שותף עסקי היא נושא רציני ואין כאן מקום לטעויות, חושבים להוסיף שותף לעסק, תשקלו שוב, להלן מספר שאלות שכדאי לשאול טרם חתימת הסכם שיתוף פעולה

 
linkedin
שתף ב-google plus
שתף בפייסבוק

אם אתם חושבים להכניס שותף עסקי כדאי שתשקלו היטב כל צעד על מנת להבטיח שזה יהיה השותף שלו אתם מצפים.
אומנם הדבר אינו משקף את השותף המושלם אך בהחלט מאפשר לכם לקבל פרספקטיבה שונה על השותף שאתם מחפשים, להלן 5 שאלות חשובות שיש לתת עליהם את הדעת.

שאלה ראשונהמהי מטרת המשקיע?

כאשר אתם מחפשים שותף עסקי אשר יכנס וישקיע בעסק, עליכם לבדוק מהן הכוונות של המשקיע. ישנם משקיעים אשר רוצים להשתלב בעסק באופן פעיל ולקחת חלק בניהול העסק. לעומת זאת ישנם משקיעים פסיביים אשר מעוניינים בהשקעה אשר תייצר להם הכנסה פסיבית, ייתכן והמשקיע צופה מהרגע הראשון למשוך משכורת קבועה והמיזם או מהעסק ובפועל הדבר אינו יכול להתקיים.

שאלה שנייה - מה השותף יכול לתרום לעסק?

כל אדם מביא איתו ניסיון זה או אחר ומערכת של קשרים. הקשרים יכולים להיות קשרים אישיים משפחתיים וגם קשרים מקצועיים שצבר במקומות עבודה קודמים ופרויקטים שהיה מעורב בעבר. אותו הניסיון ואותם הקשרים הם דברים שהשותף יכול לרתום להצלחת העסק ולקדמו בדרכים שלאחר ייקח זמן רב. לצורך הדוגמה יתכן שבזכות פרויקטים קודמים הוא מכיר מנהלים בכירים בחברות שונות וכך לפתוח דלתות לשיתופי פעולה שונים.

שאלה שלישית - הכימיה האישית?

כאשר אתם מכניסים שותף עסקי אתם נכנסים לסוג של מערכת יחסים מקצועית אך גם מאוד אישית. אתם בעצם נותנים לשותף נתח מהעסק שלכם ובדרך כלל גם התערבות בקבלת ההחלטות, דבר שלא כל יזם אוהב כאשר מדובר בעסק שלו. מסיבה זו חשוב שתהיה כימיה אישית ביניכם לבין השותף, יש ציטוט ידוע " כאשר מצויים בעסק אחד שני שותפים, שתמיד מסכימים לגבי הכל, הרי שאחד מהם מיותר".

שאלה רביעית - מהו מצבו הכלכלי של השותף?

אמנם זה לא הכי נעים לשאול אבל חשוב שתדעו מה מצבו הכלכלי של השותף. בעיות כלכליות שהוא עלול להיקלע אליהן עלולות להשפיע על העסק. אבל מעבר לזה חשוב לכם לדעת מהו הגב הכלכלי שהוא יכול להעניק לעסק, לא להתבייש לבקש אסמכתאות להבטחות או אמרות לגבי מצבו הפיננסי.

שאלה חמישית - כמה זמן עבודה השותף מתכוון להשקיע?

יתכן שיש לכם שותף מוכשר ובעל ניסיון רב ובהתאם לכך גם הציפיות שלו. אבל אתם לא רוצים לגלות שהוא מקדיש שעות מעטות בשבוע לעסק בגלל התחייבויות אחרות. לכן חשוב שתתאמו אתו ציפיות ותראו כמה זמן הוא מתכוון להשקיע בעסק.

בחירת שותף עסקי היא נושא רציני ואין כאן מקום לטעויות. חשוב לשאול את השאלות הנ״ל וחשוב גם להביא את כל ההסכמות ביניכם לבין השותף לחוזה משפטי כתוב.

תגיות:  שותף לעסק  מחפש שותף  שותפים לעסק  שותפים עסקיים  הזדמנויות עסקיות  שותף עסקי  משקיע לעסק  השקעה בעסק 

הוסף תגובה חדשה

חובה למלא את כל השדות ולפתור את התרגיל.
= 2 + 3

תגובתך התקבלה, ותפורסם בכפוף לשיקולי העורך.

 
{{commentsList.length-$index}}
תמונת המשתמש
{{item.user_name}}
{{item.c_title}}
{{item.c_content}}
{{item.created_at}}
לשאר הכתבות >