גודל גופן
חסימת הבהובים
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • S-עבור לתוכן העמוד
  • 1-עמוד הבית
  • 2-כל המודעות
  • 3-אודות
  • 4-צור קשר
הצהרת נגישות
ביטול נגישות

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

הפרטים שהזנת שגויים!

 
הפרטים שהזנת נראים שגויים

לא אישרת את חשבונך

שלחנו לך מייל אישור חשבון אך לא אישרת אותנו. נא אשר, ונסה שנית.

 
 
 
חפש נושאים בפורטל
עובד שהתפטר שלא מהרעת תנאים, זכאי לפיצויים?
17.11.2018
481
אנונימי אנונימי
 
 
 
2 תשובות
פיצויים
אם יש לו סעיף 14 בהסכם העבודה אז כן אם חבר בארגון עובדים כלשהוא סעיף 14 כלול בהסכם אם אין משא ומתן עם המעסיק
פיטורין שמזכאים תשלום פיצויים
באופן עקרוני אם אין סיבה מוצדקת שהחוק מאפשר אז עובד שהתפטר אינו זכאי לפיצוים למעט מכרים של הרעת תנאים, שינוי מקום מגורים תלוי במרחק, בעיה רפואית, שים לב שבדרכ עם המעביד חסך לך פנסיה עם מרכיב פיצויים, כיום נהוג ב 99 אחוז מהמקרים שהמעביד משחרר את הפנסיה כולל הפיצויים לטובת העובד