מחפש שותף לעסק? איך בכלל מתחילים לחפש?

{{commentsList.length}}
התראות במייל
{{msg}}

מחפש שותף לעסק, כדי להקדיש מחשבה רבה לבחירת שותפים לעסק ולא למהר להכניס כל עובר אורח כשותף עסקי ועל כן יש לאפיין ולבחון היטב טרם חתימת החוזה

 
linkedin
שתף ב-google plus
שתף בפייסבוק

הקמת עסק או ניהול של עסק קיים היא משימה לא קלה. אנשים רבים מחפשים שותף להקמת עסק או ניהול משותף של העסק. למעשה יש לכך כמה סיבות; הסיבה הראשונה היא הסיבה הכלכלית, ישנו צורך בשותף אשר ישים הון עצמי על מנת לממן את ההשקעה בעסק בטרם יהפוך לרווחי. אבל שותף לעסק יכול גם לתרום מכישוריו ואפילו קשריו המקצועיים ובכל לסייע לך לפתח את העסק. אבל כל זה בעולם מושלם… תמיד ישנו החשש לחילוקי דעות עם השותף העסקי ואפילו מעשים של הפרת אמונים בין השותפים. לכן יש להקדיש מחשבה רבה לבחירת השותפים העסקיים ולא למהר להכניס כל עובר אורח כשותף בעסק. במאמר זה נדבר על מציאת שותפים לעסק; אך לפני זה חושב שתנסו לאפיין את השותף שאתם מחפשים ורק אחר כך צאו לחפש אותו.

 אפיון השותף לעסק

כפי שכבר אמרתי, לעתים אנו צריכים שותף מסיבות כלכליות ובמקרים אחרים מסיבות ניהוליות. לפני שאתם רצים לחפש את השותף לעסק שלכם תשאלו את עצמכם למה אתם  מצפים. יתכן שאתם מחפשים שותף אשר ישקיע מאות אלפי דולרים בציוד חדש לצורך התרחבות העסק; אך יתכן גם שאתם מחפשים שותף בעל קשרים עסקיים ופוליטיים, מסוג האנשים שיודע לפתוח דלתות ולקדם את האינטרסים העסקיים שלכם. זוהי רק פרספקטיבה אחת לנושא אבל אפשר גם לשאול את עצמכם האם אתם מחפשים שותף לדרך משותפת או שותף שהוא מסוג המשקיעים הסדרתיים. רק לאחר שהגדרתם לעצמכם איזה שותף אתם מחפשים ומה אתם מצפים ממנו, תוכלו להתחיל בחיפוש.

אבל איפה בכלל מחפשים שותפים לעסק?

חיפוש שותף בלוחות עסקים

האמצעי הטוב ביותר לחיפוש שותף הוא בעזרת רשת האינטרנט, אך השאלה היא היכן בדיוק. באינטרנט תוכלו למצוא לוחות עסקים; כלומר אתרים המרכזים את נושא העסקים ובהם ניתן למצוא הזדמנויות עסקיות שונות, החל מרכישת עסק קיים ועד מציאת שותף לעסק. לוחות עסקים מפגישים בין אנשים הרוצים לעשות יחדיו עסקים והם בעלי שפה משותפת. זוהי בהחלט יכולה להיות התחלה טובה לחיפוש.

חיפוש שותף במעגלים החברתיים

אל תתביישו לשתף חברים ומכרים ברצון שלכם למצוא שותף עסקי. אתם יכולים לעשות זאת בפגישות פנים מול פנים ואפילו להיעזר ברשתות החברתיות כמו פייסבוק ולינקדאין. אתם אף פעם לא יודעים מי מהמכרים שלכם חושב על השקעה בעסק או מכיר מישהו כזה. יש יתרון כאשר מחפשים שותף בין מכרים, כך בדרך כלל יש לכם היכרות מקדימה עם הרקע שלו או לפחות המלצות וחוות דעת של אנשים אחרים. על מנת לחפש שותף במעגלים החברתיים אתם יכולים לציין את נושא חיפוש השותף בפגישות עסקים, פגישות עם חברים ואפילו שליחת הודעות פרטיות לחברים ומכרים ברשתות החברתיות.

חיפוש שותפים באירועי נטוורקינג וכנסים מקצועיים

הרבה הזדמנויות עסקיות חדשות נולדות במפגשי נטוורקינג וכנסים מקצועיים. כאשר נפגשים יחדיו אנשים בעלי אותם תחומי עניין ואותה רוח יזמית, יכולים להיות חיבורים עסקיים מוצלחים מאוד. תמיד חשוב לשים דגש על אירועי הנטוורקינג; גם אם אלו לא יהיו השותפים העסקיים שלכם עדייו יתכן שתכירו הרבה מאוד אנשים מהם העסק יפיק תועלת.

חשוב רק להדגיש, שלא משנה איפה מצאתם את השותף הפוטנציאלי, תמיד עליכם לעשות הערכת מצב ולשקול היטב האם הוא השותף האידאלי עבורכם. לשם כך אתם יכולים גם להיעזר במרכזים לאבחון עסקי. מרכזים אלו יכולים לתת לכם ייעוץ וניתוח מעמיק של המועמד על מנת שתדעו האם יש מקום לעבודה משותפת ביניכם.

תגיות:  עסקים חדשים  שותפים  שותף לעסק  מחפש שותף  מציאת שותף  אפיון השותף  שותפים לעסק 

הוסף תגובה חדשה

חובה למלא את כל השדות ולפתור את התרגיל.
= 6 + 2

תגובתך התקבלה, ותפורסם בכפוף לשיקולי העורך.

 
{{commentsList.length-$index}}
תמונת המשתמש
{{item.user_name}}
{{item.c_title}}
{{item.c_content}}
{{item.created_at}}
לשאר הכתבות >