כל מה שאתם צריכים לפני קניית אתר מכירות קיים

{{msg}}

 

היקפי המסחר באינטרנט הולכים וגדלים מידי שנה, לכן אין זה פלא כי יזמים רבים נכנסים לתחום המכירות המקוונות. כיום, אפשר לרכוש אתר מכירות פעיל וקיים במקום להשקיע בבניית חנות אינטרנטית חדשה. קניית חנות וירטואלית קיימת מאפשרת לכם לחסוך זמן ומשאבים כיוון שאינכם צריכים להשקיע בבניית אתר חדש, בעיצוב האתר, באיתור ספקים ומוצרים וכדומה. אתר המכירות הקיים כולל רשימה של לקוחות פעילים, יש בו מערכת סליקה, דפי מוצר, תכנים שיווקיים ואם האתר תפקד היטב הוא צבר מוניטין.

מדוע מוכרים אתרי מכירות פעילים?

יש סיבות רבות מודע בעלי אתרי מכירות מציעים את האתר למכירה. לעיתים, הסיבה היא חוסר שביעות רצון מרווחיות אתר המכירות או מהיקפי המכירות, יש המוכרים חנויות באינטרנט בגלל סכסוך בין שותפים, אחרים מציעים אתרים פעילים למכירה בגלל מחלה קשה, רצון להתמקד בתחומים אחרים ועוד.

מומלץ לברר היטב מהי הסיבה למכירת האתר, כך תדעו האם כדאי לכם להשקיע בחנות האינטרנטית העומדת למכירה או שעדיף לחפש אתר מכירות אחר. עליכם לבצע בדיקות מעמיקות לפני רכישת אתר מכירות פעיל וקיים, חשוב לבדוק האם העסקה משתלמת כלכלית עבורכם, מהו פוטנציאל הרווח ותוך כמה זמן תחזירו את ההשקעה.

מה לבדוק לפני קניית אתר מכירות קיים?

אם החלטתם לרכוש אתר מכירות קיים באינטרנט עליכם לבדוק את הנושאים הבאים:

 • ותק החנות באינטרנט.
 • האם אתר המכירות פועל כחוק ורשום בהתאם להנחיות ולדרישות רשות המסים?
 • פוטנציאל הרווח של האתר.
 • אתר מכירות רספונסיבי ומותאם למובייל.
 • האם העסקה כוללת מלאי מוצרים, הסכמים עם ספקים וכדומה.
 • נתוני יחס המרה עד היום באתר.
 • בדיקת מערכת הסליקה המוטמעת במערכת, לרבות עלויות סליקה.
 • האם החנות האינטרנטית מתמקדת במכירת מוצרים רק ללקוחות בישראל או שהיא מיועדת למכירת מוצרים ללקוחות בכל העולם.
 • האם יש לאתר המכירות דומיין ייחודי שקל לקדם אותו?
 • האם האתר מחובר לגוגל אנליטיקס?

חשוב לבקש מהמוכר מידע פיננסי מלא ומפורט אודות ביצועי אתר המכירות מרגע הקמתו ועד היום. כך תוכלו לבדוק מהו פוטנציאל הרווח, כיצד לשנות את האתר כדי להגדיל מכירות, איך לקדם אותו כדי לחשוף את החנות בפני לקוחות פוטנציאליים רבים ועוד.

בדיקות נוספות

מעבר לבדיקות כמו איכות האתר, מלאי, מוניטין, לקוחות, סליקה וכדומה, עליכם לקבל החלטה פיננסית שקולה כדי לבדוק האם העסקה מתאימה לכם. מומלץ להתייחס לשאלות הבאות לפני שאתם מתחילים לחפש חנויות באינטרנט למכירה:

 • האם יש לכם זמן פנוי כדי לנהל את אתר המכירות?
 • האם האתר מתאים למוצרים או לשירותים שאתם רוצים להציע?
 • האם יש לכם את המשאבים הפיננסיים הנדרשים לרכישת האתר ולתפעולו במשך שנה לפחות?
 • האם אתם מתכננים למכור מוצרים של העסק באתר הקיים או שהוא נועד להכנסה פסיבית?

מדוע כדאי להשקיע באתר מכירות קיים?

קניית חנות וירטואלית קיימת אינה דבר של מה בכך. עליכם לבצע בדיקות רבות כדי לבדוק את כדאיות העסקה, ואם אין לכם ידע בתחום עדיף להיעזר באנשי מקצוע כדי לקבל החלטות שקולות ואחראיות.

רכישת אתר מכירות פעיל מאפשרת לכם להשקיע בעסק קיים, כך תוכלו לחסוך זמן רב כיוון שאינכם צריכים לבנות חנות וירטואלית חדשה, לאתר מוצרים וספקים, להריץ את אתר המכירות ולקדם אותו, להשקיע בשיווק אגרסיבי כדי ליהנות מלקוחות וכדומה. בעת קניית חנות אינטרנטית קיימת תקבלו עסק פעיל עם לקוחות ומוניטין, הסכמים עם ספקים, נכס דיגיטלי בעל ערך ועוד. למעשה, תוכלו למזער סיכונים כיוון שאינכם רוכשים חתול בשק אלא אתר מכירות פעיל שניתן לבדוק את ביצועיו ולבחון היטב האם הוא עונה על הצרכים הייחודיים שלכם.

האם המאמר הועיל לך?

(0 הצבעות, 0 מתוך 5)

עוד מאמרים בנושא

 

לשאר הכתבות >

תגיות:  אתר אינטרנט יד שניה  אתרי אינטרנט פעילים למכירה  אתרים למכירה  השקעות  מונופולי  עבודה מהבית  עסק למכירה  עסק ריווחי  עסקים באינטרנט 

 

הוסף תגובה חדשה

חובה למלא את כל השדות ולפתור את התרגיל.
= 3 + 7

תגובתך התקבלה, ותפורסם בכפוף לשיקולי העורך.

 
{{commentsList.length-$index}}
תמונת המשתמש
{{item.user_name}}
{{item.c_title}}
{{item.c_content}}
{{item.created_at}}