שותף לעסק?! יתרונות מול חסרונות לשותף לעסק

התראות במייל
{{msg}}

השקעת הון, ניסיון וקשרים שלושת היתרונות הבולטים של הכנסת שותף לעסק, מצד שני ישנם חסרונות בצירוף שותף לעסק, קושי בקבלת החלטות וכו' חשוב להבין כי..

 
linkedin
 
שתף בפייסבוק

עסקים רבים פועלים בתנאים של שותפות; אלו יכולים להיות עסקים קטנים או אפילו חברות ענק. לעתים העסקים מוקמים עם שותפים החל מהרגע הראשון ולפעמים מדובר בעסקים קיימים אשר בשלב מסוים החליטו להכניס שותף לעסק. אך למה בעצם שנרצה להכניס שותף לעסק ומהם היתרונות והחסרונות של שותפות?

במקרים רבים אנשים מתאגדים יחדיו עם חבר או קבוצת חברים ומקימים יחדיו עסקים. השילוב של חברים ועסקים יכול להיות קצת בעייתי אבל בהחלט יכול להצליח, תלוי באישיות של האנשים המעורבים; במקרים בהם יש חברים אשר להם יש רעיון משותף ושניהם נלהבים ומפתחים אותו יחדיו זה בהחלט יכול לעבוד. במקרה שיש חשש שהשותפות העסקית תפגע בחברות, אולי כדאי לכם לוותר. ישנם גם מקרים אחרים בהם הסיבה לשותפות היא המחסור במזומנים לצורך הקמת העסק או תפעולו. הקמת עסק יכולה להיות דבר יקר וכאשר איננו יכולים לשאת בעלויות בעצמינו אנו יכולים למצוא שותף שיביא איתו את ההון הדרוש על מנת לממן את הקמת העסק. כמובן שיתכן שגם נביא שותף לצורך הרחבת עסק קיים ואפילו חילוץ עסק מקשיים.

הערך המוסף של שותפים עסקיים

אך היתרונות של הכנסת שותף לעסק אינם מסתכמים אך ורק בהשקעת הון. שותף עסקי יכול להביא איתו גם ערך מוסף המתבטא בניסיון וקשרים עסקיים. אלו הם דברים חשובים מאוד בעולם העסקים והם מהיתרונות הבולטים של שותפים. אנשים רבים יצרו קשרים רבים במהלך הקריירה שלהם; את הקשרים הללו הם יכולים לרתום לצורך קידום ופיתוח העסק. הקשרים העסקיים שלהם יכולים לסייע לעסק לפתוח דלתות, להגיע לשווקים חדשים ולקוחות חדשים ולהרחיב את הפעילות העסקית. יתכנו אף מקרים שבזכות הקשרים העסקיים ניתן להפחית עלויות אצל הספקים ולהפחית בכלל את העלויות התפעוליות, לדוגמה במקרה שהם מכירים מישהו שיכול לעשות מחיר טוב על השכרת מחסן…

 כמובן שבמהלך השנים השותפים גם צברו ניסיון בזכות טעויות וגם הצלחות, עכשיו כאשר הם מנוסים הם יכולים לסייע לעסק שלכם להימנע מטעויות. יש להם ידע רב בנושאים שונים והם יכולים להשלים את הידע החסר לכם. לדוגמה אולי אתם חדשים בתחום המסעדות אך השותף המשקיע שלכם הוא מישהו שניהל בעבר מסעדות, בטוח ישנם דברים רבים אשר תוכלו ללמוד ממנו.

לסיכום: השקעת הון, ניסיון וקשרים הם שלושת היתרונות הבולטים של הכנסת שותפים לעסק; אל מצד שני ישנם גם חסרונות כאשר מכניסים שותף לעסק. כאשר שותף משקיע מכספו הוא הופך להיות לבעל דעה בעסק ויש לו זכות להשתתף בקבלת ההחלטות. בהחלט עליכם להיות מוכנים למקרים בהם הדעות בין השותפים יהיו חלוקות בנושאים שונים; חלקם יכולים להיות שוליים אך אחרים יכולים להיות חשובים ומהותיים להמשך העסק. בניגוד למצב שהעסק הוא בבעלות מלאה שלכם ואתם הקברניטים הבלעדיים אשר קובעים, לטוב ולרע, לאן תפליג הספינה.

הוסף תגובה חדשה

חובה למלא את כל השדות ולפתור את התרגיל.
= 5 + 4

תגובתך התקבלה, ותפורסם בכפוף לשיקולי העורך.

 
{{commentsList.length-$index}}
תמונת המשתמש
{{item.user_name}}
{{item.c_title}}
{{item.c_content}}
{{item.created_at}}